Історія виникнення Телефону Довіри

Народження «Телефону Довіри» розпочалось у 1953 році, коли житель Лондону, священник церкви св. Стефана, Чад Вара (12 листопада 1911 - 8 листопада 2007) прочитав у газеті, що кожного дня в околицях Лондона три людини закінчуюють своє життя самогубством. Цей факт настільки сильно вразив і засмутив його, що він почав шукати засоби, щоб змінити ситуацію.

Аналізуючи, що штовхає людей до таких дій, Чад Вара пригадав прикрий випадок, який стався кілька десятків років тому, про який він довго не міг забути. Тоді 13-літня дівчинка, в якої вперше почались місячні, не розуміючи, що з нею, подумала, що вона смертельно хвора. Почуття страху, сорому, відчаю, неможливість довіритись рідним штовхнули її на самогубство. По собі дівчинка залишила записку, де вказувала, що вона смертельно хвора і ніхто не винен в її смерті.

Чад Вара задумався: «Що ж зробити, якщо людина у відчаї, але не хоче чи не може звернутися ні до лікаря, ні до рідних чи друзів? До кого б такі люди могли звернутися? Може, - подумав він, - дехто з них вибрав би мене? Але як вони можуть поговорити зі мною завжди?»

Виходом став телефон.

Чад Вара дав оголошення в газетах про свій номер телефону (999) в церкві, щоб кожна людина могла йому зателефонувати у будь-який момент, подібно як телефонують при пожежі, в міліцію чи швидку допомогу. Оголошення звучало просто:

«ПЕРШ, НІЖ ПІТИ З ЖИТТЯ, ПОДЗВОНИ МЕНІ»

Ідея виявилась вдалою, і священик став відповідати на численні дзвінки. Коли їхня кількість вже перевершила його можливості, він знову вдався до оголошення – запросив прихожан своєї церкви, які бажають допомогти ближнім, приходити на чергування і спілкуватись по телефону з тими, хто знаходиться в складній життєвій ситуації. Бажаючих виявилось також чимало, так виникла перша служба телефонної допомоги, що стала основною моделлю створення кризових ліній по цілому світу.

Цей перший «Телефон Довіри» (від 2 листопада 1953 р.) отримав назву «Самаритяни».

_________________________________________________________________________________________
Більше інформації про життя та діяльність Чада Вари можете прочитати за посиланнями:
«Лондон от и до. Помощь по проводу.»
«Chad Varah.»
«Rev. Chad Varah, Anglican Priest Who Helped the Suicidal, Dies at 95»
«Rev Dr Chad Varah. Founder of the Samaritans.»
Зв`язатися з нами можна за телефонами (крім вихідних):

• 1558 (із стаціонарного в межах м.Львова)
• +38(096)-000-1558

Або написати на е-скриньку dovira-1558@ukr.net
(для співпраці).
________________________
Ми у facebook!