Рекомендована література

Назва: Берн Е. Ігри, у які грають люди. - Харків: КСД, 2016. - 256 с.

Анотація: Доктор Ерік Берн розкриває таємні прийоми, які керують нашим життям. Усі ми, не усвідомлюючи цього, постійно граємо в ігри – подружні та сексуальні, серйозні ігри з керівниками та суперницькі ігри з друзями, в ігри, що визначають статус та сімейні сутички. Ерік Берн детально описує понад 120 ігор, у які ми граємо самі та у які нас залучають навколишні. А також дає поради для тих, хто хоче навчитись протистояти прийомам ігор, у які вас намагаються втягнути. Він допомагає проаналізувати нюанси поведінки, позбавитись стереотипів у спілкуванні й дає розуміння сутності людських вчинків. Книжка, що вийшла майже 40 років тому, і досі є популярною та актуальною!
Назва: Гримак Л.П. Резервы человеческой психики: Введение в психологию активности. – М.: Политиздат, 1987. – 286 с.

Анотація: Наше время, отмеченное огромными социальными изменениями, бурными преобразованиями в области науки и техники, невиданным усложнением условий внешней среды и межличностных отношений, предъявляет повышенные требования к психике человека, ее пластичности и активности. В книге доктора медицинских наук Л.П. Гримака в популярной форме излагаются научные данные, характеризирующие возможности и закономерности самоорганизации и самопрограммирования психической деятельности, путь их использования, даются полезные практические рекомендации. Книга рассчитана на широкий круг читателей.
Назва: Дюркгайм Е. Самогубство: Соціол. Дослідж. / Пер. з фр. Л. Кононович. – К.: Основи, 1998. – 519 с.

Анотація: Праця відомогофранцузького вченого, одного із засновниківсоціології, присвяченазясуванню причин самогубстваяк соціального явища. На підставі багатого статистичного матеріалу автор виділяє різноманітні чинники – соціальні, психологічні та інші, – що викликають суїцидну поведінку, виявляє їх вагу в загальній кількості самогубств у різних країнах та різних етнічних группах. Книга цінна не лише своїми висновками, а й методикою соціологічного аналізу, що став взірцевим. Для науковців, студентів, аспірантів, викладачів вищої школи.

Назва: Мэй Р. Искусство психологического консультирования. Как давать и обретать душевное здоровье / Пер. с англ. М. Будынино, Г. Пимочкиной. – М.: Апрель Пресс, Изд-во ЭКСМО-Пресс, 2001. – 256 с. (Серия «Искусство консультирования»)

Анотація: Это очень простая и доступная любому человеку, желающему приобрести навыки консультирования даже без всякого специального образования, книга, написанная основателем экзистенциальной психологии, видным психологом, признанным специалистом в области психотерапии и консультирования Роло Мэем. Консультант, по Мэю, - это не мастер, владеющий множеством специальных техник, не психиатр с медицинским образованием, а преподаватель, социальный работник, религиозный служитель и пр., то есть тот, кому приходится разговаривать с людьми и выслушивать их чаще, чем кому то ни было; он отнюдь не советчик или врачеватель, но учитель и друг, который ведет заплутавшего в собственных проблемах, «комплексах» и переживаниях и оттого несчастного человека к пониманию самого себя, просветлению, одухотворенности и творческому отношению к собственной жизни и к себе. Консультируемый у Мэя – это «нормальный» невротик, который в сиу своих личностных проблем и самоограничений не способен жить полнокровной жизнью; это незрелая личность, которая не способна к самостоятельному интеллектуальному, моральному, религиозному- в общем, личностному взрослению, - и потому не может обойтись без чуткого, эмпатийного, принимающего и понимающего человека – то есть консультанта. Рекомендуется всем страждущим душевного здоровья и всем желающим помогать в этом, а также тем, кому интересны вопросы бытия и смысла жизни.


Назва: Моховиков А.Н. Телефонное консультирование. – М.: Смысл, 1999. – 410 с.

Анотація: В книге рассматриваются вопросы теории и практики телефонной психологической помощи как особого направления в психологическом консультировании. Особое внимание делено психотехническим аспектам телефонного консультирования и частным проблемам телефонной помощи. Рекомендуется как практическое руководство для сотрудников служб неотложно телефонной помощи – «Телефонов доверия», студентам психологических факультетов, а также практическим психологам, специалистам по социальной работе и суицидологам.

Назва: Психологічна травма та шлях до видужання: наслідки насильства – від знущань у сімї до політичного терору [Текст]: Д-р Джудіт Герман, переклад з англ. Оксана Лизак, Оксана Наконечна, Олександр Шлапак. – Львів: Видавництво Старого лева, 2015. – 416 с.

Психологічна травма та шлях до видужання...

Анотація: Ця книга – плід двох десятилість досліджень та клінічної роботи з жертвами сексуального насильства і насильства в сімї, а також з ветеранами бойових дій та жертвами політичного теору. В ній ідеться про відновлення звязків: між публічними та приватними просторами, між індивідом та громдою, між чоловіками та жінками. Книга стане незамінною для психологів, психотерапетів, лікарів і тих, хто зазнавши насильства, шукає шлях до видужання.


Назва: Франкл В. Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборi. - Харків: КСД, 2016. – 160 с.

Анотація: Віктор Франкл – всесвітньо відомий психіатр, психотерапевт, філософ. 1942 року він потрапив до концтабору, де на нього чекали голод, приниження, хвороби, постійна загроза життю. Аналізуючи свою поведінку та поведінку інших в’язнів, Франкл віднайшов стратегії, що утримують людину над прірвою, захищають розум від божевілля та надають сенс життю. Свій жахливий досвід виживання він описав у книжці, яка допомогла мільйонам людей віднайти себе та змінити життя. Віктор Франкл доводить, що тільки-но людина знаходить сенс свого існування, вона отримує сили, щоб здолати будь-які випробування. Поради людини, яка зазнала нелюдських випробувань, варті того, щоб бути почутими.

Зв`язатися з нами можна за телефонами (крім вихідних):

• 1558 (із стаціонарного в межах м.Львова)
• +38(096)-000-1558

Або написати на е-скриньку dovira-1558@ukr.net
(для співпраці).
________________________
Ми у facebook!